Připravujeme se na letní grilování

Připravujeme se na letní grilování

Léto je skvělé roční období, ke kterému neodlučně patří také grilování a posezení s přáteli. Jak se na takovou událost připravit, co si vzít s sebou? Jak se ujmout role dobrého hostitele? O tom všem si dnes budeme povídat (tedy, spíše psát).

Chci na to jít ekonomicky!

Grilování je doslova společenskou událostí, ale na její organizaci není zapotřebí utrácet příliš mnoho peněz. Máte zahradu? Sesbírejte rajčata, papriky a cukety a připravte vynikající zeleninové špízy s kouskem slaniny. Rázem se stanete středem pozornosti lidí kolem vás. Luxusní chuťovka, kterou nikdo neodmítne. A o grilovaném ovoci jste už slyšeli?

Grilování v přírodě

Pokud se s partou přátel třeba na víkend strávený v přírodě, na místě kde Vás civilizace nebude rušit, rozhodně se Vám bude hodit pořádné vybavení na pořádnou grilovačku. V první řadě budete potřebovat grill, nejlépe menších rozměrů, aby jej bylo možné bez problémů přenášet a nezabíral místo v batohu. Vzhledem k tomu, že se jedná o „víkend v přírodě“, předpokládejme že nebudete mít přístup ke zdroji elektrické energie. Zůstávají nám tedy dvě možnosti. Gril na dřevěné uhlí nebo gril plynový, který se ve výsledku může ukázat jako vhodná volba. K dostání jsou totiž i malé modely, které se pro tyto účely náramně hodí. Kromě grilu budete potřebovat také něco, co na něj hodíte. Můžete to být naložená krkovička, klobásy, kus zeleniny nebo třeba ovoce. Takové banány, když šoupnete na gril, tak nádherně zkaramelizují a získají naprosto neopakovatelnou chuť. A netýká se to pouze banánů. Veškeré grilované ovoce je naprosto fenomenální. Na jídlo budete potřebovat přenosnou lednici (má-li to být několikadenní výlet) a nejlépe také vakuové obaly, aby se suroviny nezkazily. Pro správné zabalení přijde vhod také nějaké vakuovací zařízení, třeba od značky Henkelman. Nezapomeňte si vzít také nějaké to pivo, protože ke grilování prostě patří. Pokud už máte sbaleno, nic Vám nebrání vyrazit na zasloužený odpočinek strávený na klidném místě s přáteli.

Jana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *